View Single Post
Old 11 Jun 2018, 14:08   #3525
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880


W, man, tu ai început, tu să ne muți (și eu m-am plictisit aici-n sufragerie și vreau-n mansardă)

o-r-i-g-i-n-a-l-i-t-a-t-e ? I like that!
Păi da, de-aș fi adepta unei idei sau alteia, n-aș mai avea loc pentru altele! Consideră-mi mintea a fi un borcan de sticlă măricel. Nu se-ntinde, deci. Ceea ce bagi acolo trebuie să fie de calitate. Când se umple, înseamnă că am devenit closeminded...
Apăi, care ar fi diferența între a alege o tabără dintre 2 cu ce-au făcut oamenii religioși, naziștii, etc ? Niciuna.

P.S. Îmi plac teoriile dualiste, moniste, totului, nimicului - adică cercetez totul și ajung la tot + nimic.

K, chiar ? Mai voiam cuvinte de genul ăsta. Mă jucam-n trecut de-a așa ceva. Speram să mai găsesc, știind cum le cheamă. Acum, nici nu știu unde să caut...
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif