View Single Post
Old 26 Mar 2018, 16:07   #156
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
În comunicare există 3 etape: criptarea (codarea, codificarea mesajului), transmiterea și decriptarea.
În fiecare dintre cele 3 etape există riscul contaminării, alterării, mesajului. Dar în special la decriptare, deoarece receptorul nu folosește, din diverse motive, același cod de criptare/decriptare.
Așa că nu știu dacă e o ironie când spui: „Nu, nu am citit nimic de pe acest topic”.
Nici când spui: „Abia in iulie ma voi apuca sa studiez temeinic cinematografia romaneasca” nu o pot lua chiar de bună. Adică până acum ce ai făcut? Văd că ești „guru” pe Forum!
Link-ul pe care-l vrei se află în materialul meu, altfel nu pomeneam subiectul.
Mie mi-ai lăsat impresia că ești din „sistem”, dar acest lucru nu ar însemna că e ceva de rău.
Dacă ți-ai pus semnătura pe o petiție și nu cunoști rezultatul, nu e de bine.
Nici dacă eu sunt sau nu din „sistem” nu are importanță, importantă este atitudinea.
Mungiu nu primește Premiile Gopo pentru că le respinge, a refuzat să participe, le consideră sub nivelul lui. Dacă vrei să-ți fiu de folos, va trebui să-mi spui mai multe despre tine, dar înainte de iulie, chiar din aprilie e posibil să fiu prea puțin disponibil.
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif