Thread: Ştiinţa
View Single Post
Old 28 Sep 2017, 13:24   #9
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 272
@White1. Sincer, Cretzulynne are dreptate. Uite, cazul meu: is un tip destul de credul. Asa am venit pe pamant. Tind spre a avea incredere in orisicine si oricum. Cand e ceva ce la o simpla analiza poate fi descoperit de mine ca fiind minciuna sau inventie atunci na, iau masurile necesare.

Dar cand vine vorba de stiinta, cred ca e mai mult ca important sa specificam sursa. Chiar si asa, sunt unii care pot inventa o sursa dar macar putem verifica si apoi discredita persoana respectiva. Nu e cazul celor de pe forum de aici. Momentan...

Ideea e ca sursa informatiilor e necesara. Asa, poate oricine sa inventeze orice cum se intampla cu citatele. Tot felul de indivizi au inceput sa imprastie tot felul de false citate ale oamenilor de importanta ai istoriei omenirii si nu numai, pe internet. Iar acolo e mult mai greu. Pana dam de urma celor care au imprastiat falsele citate, ne ies peri albi.

Pe cand aici, putem usor sa verificam ce si cum si gata. Dar important e sa avem ce verifica. E un risc la care e expus threadul tau, daca sursele nu is mentionate, pentru ca din pacate, traim intr-o lume complexa.
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif