View Single Post
Old 27 Sep 2017, 01:18   #19
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Da. Sunt deacord cu tine. Nu putem toti fi prieteni. Dar putem incerca a ne intelege, ca oameni.
Si da. Nu imi face bine sa postez texte cu greseli, insa (in gluma) imi aduc aminte de postarile lui Mihnea si cat de incapatanat incercam sa-i gasesc greseli si... frate, nu avea nicio gresala.
Imi cer scuze pentru greselile de le fac. Prefer sa scriu scenarii bune, cu greseli gramaticale elementare decat viceversa.

Nu am pretins ca is scenarist niciodata. Mereu m-am exprimat in sensul ca "scriu scenarii" sau "is realizator de film independent". Nici decum "is regizor". Mai am mult pana acolo. Dar cu siguranta, am experienta vasta in ceea ce priveste aceste doua sub-domenii ale cinemului. Experienta primita prin munca. Multa munca. Asa ca accept sa fac greseli gramaticale cat timp caut sa mai invat o lectie de scenaristica sau de regie, in schimb.

Ma bucura faptul ca poti dormi bine in acest sens . Insa, asa cum am precizat in primul post, nu vreau sa dau in el cu pietre. Vreau sa etalez felul in care s-au intamplat lucrurile fata de cineclub, privind persoana mea si/ sau relatia Mihnea/eu care nu era una de prietenie clar.
__________________
Suntem la cateva opere cinematografice departare de rai!

Last edited by ilustra.films : 27 Sep 2017 at 01:42.
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif