View Single Post
Old 23 Sep 2017, 23:23   #371
Ght
Novice
 
Ght
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
Buna seara

Buna seara.
Daca stie cineva cum se numeste un film pe care l-am vazut de mult timp. Era vorba despre un regizor, cred, sau poate unul care se ocupa de efectele speciale obisnuite in cadrul turnarii unui film. Oricum, stiu sigur ca nu era iluzionist. Dar putea sa creeze anumite situatii ce induceau iluzii. Ce se intampla in filmul acesta, nu-mi mai amintesc. Dar era un film cu multa actiune. Regizorul respectiv sau ce-o fi fost el intra intr-un conflict cu niste insi care cauta sa-l omoare si-l tot urmaresc. O faza pe care o tin foarte bine minte este aceea in care o masina il urmarea cu mare viteza, iar el, ca sa scape, arunca o femeie (la prima vedere) in fata masinii. Masina urmaritoare opreste brusc, cel putin soferul (de n-or fi fost mai multi in masina) coboara speriat ca a accidentat o femeie. De fapt era un manechin de plastic. La final ramane doar seful acelor oameni care doreau sa-l omoare pe personajul principal, si are loc confruntarea ultima undeva intr-o cladire cu multe coridoare. Regizorul sau ce-o fi fost el face o iluzie despre care nu-mi amintesc cum a facut-o, ideea e ca imaginea lui apare in fata celui care il urmarea si acesta trage cu pistolul, imaginea respectiva fiind de fapt o reflectie pe o oglinda (probabil) - oglinda se sparge. Ala ramane, daca nu ma insel, fara gloante, astfel regizorul isi face aparitia in realitate, si mai mult de asta nu mai stiu.
Va multumesc!
Ght is offline   Reply With Quote sendpm.gif