View Single Post
Old 04 May 2016, 12:02   #1542
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Hristos a Inviat White si ce spui de propunerea mea sa ne racorim putin? Atata inversunare ... pacat ca nu te poti bucura de Sarbatorile de Pasti.
Nu stiu cat de ipocrit sunt eu ca am adus in discutie un crampei din postarea ta. Nu l-am extras eu din amintiri. In postarea ta se vb explicit de greseala credintelor religioase in detrimentul "evidentelor".

Aceste evidente exista doar in masura in care crezi acele inrauriri de teorii. Cred ca trebuie sa fii mult mai credincios evolutionismului ca sa il accepti decat trebuie sa fii musulman de exemplu ca sa il accepti pe Mahoma.

Asa cum ti-am spus, cred ca esti constient ca lipsuri exista si sunt elemente cheie in sustinerea acestei teorii de care vb. Nu?
La fel sunt si alte teorii care bazate pe descoperiri arheologice, experimente stiintifice sau pseudo-stiintifice, contrazic teoria evolutionista. Au si ele lacunele lor.
Sa vorbim despre o istorie de acum 75 milioane de ani este absurd. Poti sa forumulezi mii de teorii care sa aiba pana la un anumit punct fundamente solide, dupa care sa nu mai poata fi demonstrate sau contrazise din cauze multiple. Iti aduci aminte ca acum cativa ani a fost o stire cu descoperirea regatului Regelui David? Ei, acea descoperire rescrie istoria lumii. Asa ca, daca o istorie atat de apropiata era total eronata, ce pretentie sa mai avem de la milioane de ani departare.

Oricum, acum iti stim parere despre acest subiect si o respectam ca atare. Asa ca si tu ar trebui sa ne respecti parerea care desi nu e una care sa apartina vreunei tabere, in cazul meu vorbesc acum, e totusi contrara cu a ta.

Ps. Atacul la rvn este o mojicie, si da, imi asum sensul termenilor folositi. Ce legatura are rvn cu ce discutam noi 3 aici?

Last edited by alali : 04 May 2016 at 12:33.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif