Thread: Tennis
View Single Post
Old 23 Sep 2015, 20:40   #63
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Acum 4 zile tot zapand printre programe , am nimerit si pe p(r)ostul PRO(st)TV , tocmai se terminau stirile de seara si Andreea (Grot)Esca anunta sumarul stirilor din sport.De obicei nu urmaresc stirile PRO*st) TV din sport , pt ca sunt foarte proaste.Iata ce mi-a atras atentia :Andreea (Grot)Esca a zis ca Sorana Carstea va explica cum Simona Halep va ajunge pe locul 1 WTA in maxim 1 an.Mi-am zis ca e rost de ras in hohote , asa ca am urmarit stirea.Sorana care spre deosebire de Simona nu are rumegus la limba (fiindca nu e de lemn ) a declarat urmatoarele :" Cu toate ca diferenta de puncte intre Serena si Simona nu e mare ?!?!?1(la ora aia era de 5000 puncte(Serena avea 11500 , Simona 6500 ) nu vad cu ar putea ajunge Simona numaru 1 fara ca Serena sa se retraga.Eu nu mi-as dori sa se reraga Serena." Deci , in primele 786567 de randuri rusine pro(st) tv.Apoi oricat de slab ar juca Serena(mie mi se pare ca e singura jucatoare care joaca mai prost chiar si decat joaca Simona , sa astepti retragerea ei ca sa ajungi numaru 1 , asta presupunand ca intr-un an Simona nu ajunge pe un bine-meritat loc 157 , nu inseamna ca ai ajuns pe locul 1 , ci ca ai profitat de o conjnctura favorabila.

Last edited by cosmin742000 : 23 Sep 2015 at 20:42.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif