Thread: Tennis
View Single Post
Old 27 May 2015, 16:07   #32
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Wow! La ce lectie de umilinta am asistat pana in urma cu un minut!
In tot acest an si jumatate in care Halep a fost, fara niciun fel de discutie, chiar daca le place sau nu unora, cea mai constanta jucatoare din circuit si care si-a respectat in mai toate turneele rangul de a 2-a sau a 3-a favorita, uneori chiar depasind acest statut, m-am ofuscat pana la crize nervoase pe toti cei care o criticau si cautau tot felul de forme de defaimare a jocului, a tenismenei Halep, astazi am ramas cu senzatia ca Halep e terminata ca si sportiva.
Pana acum nu m-am grabit sa imi dau cu parerea. Nici dupa prima infrangere surprinzatoare, nici dupa a 2-a, nici dupa a 3-a. Dar astazi! Umilinta totala! Si asa cum am spus, e ultima dintr-o serie.
Nici acum nu o sa le dau dreptate celor care o desfiintau pana acum 2 luni. Nu aveau motive si argumente. O faceau din pura rautate sau din frustrari. Dar de 2 luni incoace.... nivelul jucatoarei noastre este lamentabil daca nu chiar dezastruos. Ciudat e ca nimeni nu vrea sa vada.
Cu o schimbare de ciorapi, asta(!)..., antrenori, (scuzati greseala ), pana cand a gasit acest copil de mingi care "antreneaza ce vrea" domnisoara, cum singura marturisea, si pana cand a reusit sa cristalizeze aceasta echipa profesionista de care este atat de multumita ca o intelege (a se citi ca ii canta in struna), totul arata o crestere a nivelului jocului si a mentalitatii, incredibila! Doar noi publicul nu intelegem.

Oricum, acum, cu aceasta pauza binevenita, are probabil timp sa se marite, logodeasca sau orice obicei ar mai fi in comunitatea din care face parte si poate sa si puieze. Oricum, va fi un membru de vaza al familiei Becali.
Ca e doar Regina Sportului romanesc nu? Cel putin dupa cum razbate din tabara ei... Iar cum familia bOiereasca avea un rege, de ce nu si o regina?!

Ps. Pe cand o printesa, ducesa sau marchiza? Sau de ce nu imparat si imparateasa? Ah stai! Ca locul e luat de proaspatul absolvent, tocmai lasat la vatra.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif