Thread: Tennis
View Single Post
Old 28 Apr 2015, 23:13   #29
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
e greu, daca nu imposibil sa iti faci o autoevaluare obiectiva.
Si nu am fost pus niciodata in aceste ipostaze speciale in care se afla Halep. Daca eu as face fite de genul asta probabil as afecta cateva persoane care imi sunt apropiate sau prin preajma. La nivelul acesta de expunere si mediatizare, sa iti umilesti "profesorul", impactul e mult mai mare.

Chiar de curand am vazut la Ronaldo, fotbalist pe care il detest pentru infatuarea de care da dovada oriunde poate si in special in interviuri, facand un gest care m-a surprind cand nici nu ma asteptam. De unazi a lovit un pusti cu mingea, el sutand spre poarta, iar copilul fiind in tribuna, alaturi de tatal lui. Asta s-a intamplat la incalzire. Dupa terminarea incalzirii, Ronaldo s-a intors de la intrare in vestiare si i-a oferit copilului tricoul lui de incalzire. Nu stiu daca o face stiind ca e urmarit la tot pasul, dar aceste gesturi conteaza.

Halep apare mai putin in public, e adevarat. Eu prefer sa ma tin departe de cancanuri si sa ma uit la ea doar in timpul meciurilor. Iar acolo atitudinea nu imi place. Este mult prea aroganta. Comparativ cu oricine ai vrea sa compari este mult peste. Nu vrea antrenor in momentele grele ca o deranjeaza. Cand apar probleme face gesturi reprobabile umilindu-si propria echipa. Schimba antrenorii ca si cand sunt o marfa perisabila. Iar asocierea cu familia Becali.... nu stiu! Mie nu-mi place. Nu cunosc persoana in cauza. Poate ma insel, dar probabilitatea e mica tinand cont cat de implicati sunt capii fara de cap in tot ce se intampla in jurul lor.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif