Thread: Tennis
View Single Post
Old 28 Apr 2015, 22:22   #27
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
parerea ti-o impartasesc in proportie de 110%. Dar asta nu face altceva decat sa dezvaluiasca o alta problema muuult mai mare decat comportamentul acestei tenismene, sportive in adevaratul sens al cuvantului.
Iar cand spun sportiva, chiar sunt sincer. Nu ascund niciun fel de sarcasm in aceasta afirmatie. Nu sunt dintre aceia care sa ridic osanale dar nici cealalta extrema care sa ponegreasca performantele pe care le face de aproape 2 ani. Eu chiar cred ca, punctand si performanele atinse, fiecare sportiv cu perioada lui bineinteles, Halep este cred, undeva intre primii 10-15 sportivi ai acestei tari din toate timpurile. Ca si notorietate si impact, Halep cred ca este pe locul 2, dupa Nadia. Dar ca si comportament ... este muuult in coada, poate undeva alaturi de Mutu, manelistii de la dinamo sau spritarii de la FCStanaBucuresti.

Insa problema mare este ca ea practic nu are antrenor. Iti dai seama ce caracter denota acest adevar?! Iti dai seama ca aceasta fata se saboteaza singura?! Cine stie unde era daca avea decenta si buna crestere sa accepte sfaturi?

Ca sportiva, 10; ca om... tre sa ii pun nota in modul.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif