View Single Post
Old 24 Apr 2015, 01:49   #12
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Personal nu vad nici un motiv pentru ca aprecierile la persoana sa fie prohibite.
Ideile apartin unor oameni. Si cand sunt frumoase si ne cuceresc e firesc sa empatizam cu autorul lor ,fie si doar pentru ca a stiut sa le expuna cu expresivitate.Lucru care de altfel mie mi se intampla mai intotdeauna.

In ceea ce ma priveste,votul meu va merge la un user pentru prestatia lui per total in turneu,respectiv pentru modul in care comentariile lui s-au legat intr-un stil unitar cu anumite calitati: originalitate,argumentatie,replica si etica,umor,coloratura,bla-bla.
In cazul meu – “cel mai bun comentator “ este un rezultat “de ansamblu” ,nu o decizie determinata doar pe baza unei reprezentatii punctuale,oricat de spectaculoasa ar fi ea.Dar este doar punctul meu de vedere,la fel de valid mi se pare oricare altul,complet diferit.

La alali mi-a placut faptul ca si-a argumentat votul.Cred ca asta ar putea fi partea cea mai interesanta si chiar distractiva, ca fiecare sa-si justifice printr-un cuvant, doua preferinta.
Ramane la alegerea lui Mercutio daca publica acum textele sau dupa ce timpul va face imposibil orice prejudiciu la imaginea persoanelor implicate
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif