View Single Post
Old 17 Apr 2015, 12:18   #78
djinjis
Guru
 
djinjis
 
Join Date: Dec 2007
Location: la dreapta Tatãlui
Posts: 623
Originally Posted by mirodoni:
Djinjis,
Concluzia am spus-o și eu și alții, trebuie să aibă acces orice scenarist la evaluare.
Chiar nu ai priceput?!

Dacă ți-ai reciti peste un timp comentariile, ai vedea că nu mai înțelegi ce ai vrut să spui.


Spuneai că nu ai mai văzut niciun film românesc de la „4 luni, 3 săptămâni și 2 zile”, așa că nu înțeleg cum le-ai putea comenta.


P.S. Abia acum mi-am dat seama că pomenind de „D'ora” te-ai simțit vizat și ai devenit sarcastic. Te asigur că nu m-am gândit la tine, dar acum tind să cred că ești și interpretul principal în filmele tale.

Intr-o lume ideala. Nu stiu daca a citit careva pe aici un sir de scenarii proaste. E foarte enervant si multi prefera sa nu citeasca sute de scenarii degeaba. Raman concursurile.
Totdeauna inteleg ce am vrut sa spun.
N-am vaz filme rom dupa 4,3,2 la cinema, le-am vaz la tv si online.

http://cinepub.ro/site/filme/lungmetraje/

Nu m-am simtit deloc vizat, tu ai intrebat de „D'ora”, eu ti-am spus ca e o prostie si asta e tot ce trebuia sa intelegi.
Am prins si la mall o promotie, platest1 si mergi la 2 filme, a fost ok.

Originally Posted by rvn:
1.sunt convinsa ca o discutie serioasa despre tema nu se poate desfasura fara o analiza la fel de serioasa si profunda a istoriei filmului romanesc.



2.cu alte cuvinte, de ce ar merge romanul sa vada un film care nu contine nici un dram din ceea ce-l intereseaza sau framanta pe el, in viata de zi cu zi?

1. muhahah
2.ca sa scape de viata de zi cu zi, hence entertainment.

S-au facut si filme "actuale", la fel de slabe si la fel de fara succes. Alt aspect ar fi si ca in film, noi nu avem vedete, in adevaratul sens al cuvantului. Selfie e plin de cantareti.
__________________
Era ninja. Era Kuji-kiri, si dincolo de Kuji-Kiri, era Kobudera, de care se temea pana si al sau sensei Kan-aku na ninjutsu. Era magie.

http://www.youtube.com/watch?v=JD177l2DNtw

Last edited by djinjis : 17 Apr 2015 at 12:21.
djinjis is offline   Reply With Quote sendpm.gif