Thread: Tennis
View Single Post
Old 24 Mar 2015, 14:45   #5
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Sa fie asa cum spuneti si sa ajunga intr-un final locul 1. Desi ma indoiesc.
Nu are un lucru esential in tenis. Serviciul. Daca Fissete ala sau cum l-o fi chemand a sesizat acest lucru si a obligat-o sa lucreze mult la acest capitol, (bine, atunci nu era Halep-vedeta de acum), mai nou fata a declarat ca l-a ales pe Ionita pentru ca o intelege si lucreaza ce vrea ea la antrenamente. Wtf?
revenind la numarul 1, poate ca odata cu retragerea Serenei, care are 34 de ani, asa ca nu va mai duce mai mult de 2 ani, ramane totusi Sharapova. Iar daca si ea va calca pe urmele Serenei ca longevitate, (acum avand doar 28 de ani), si va mai continua 5-6 ani, Halep la 30 nu va mai fi in tenis, cel putin la ce declara ea acum. Ca e graba mare la facut copii. Sa fie multi si fete, ce altceva pot eu sa-i urez!
Asa ca numarul 1 eu il vad ca si exclus. Poate printr-o conjunctura, cine stie?

Legat de Miami, nu stiu de ce dar ceva imi spune ca va continua atata timp cat nu va avea adversare din primele 15 in fata. Cand va aparea acest obstacol va abandona pe motive medicale.

Ps. Interesant mi se pare si daca Serena participa. Acu 4 zile medicii s-au speriat cand au vazut ce probleme are, (asta ca sa citez un titlu din netul mioritic), ca acum sa mai joace 3-4 partide... Ciudat!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif