View Single Post
Old 10 Mar 2015, 19:40   #21
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
dap!
E interesant cand afli informatia de la sursa. In fond, ceea ce declara regizorul ca a vrut sa transmita e fundamental, iar ca sa citez niste clasici in viata, restul e cancan.
Totusi, la aceste explicatii, eu imi pastrez comentariul. Nu vad aceste situatii exploatate la maxim in film... Nu vad procesul de creatie sau starea artistului prezentata deloc.
Nu vad de asemenea relatia dintre Phillip si Kari prezentata.
Iar acea explicatie data acelei crize de la locul de munca a Karei, ... sincer, m-a uluit. Acea criza este declaratie de dragoste?! Frate, eu as fi luat ordin de restrictie pentru individul in cauza. Astia sunt labilii psihici care te taie din prea multa dragoste

Restul explicatiilor, .... uatever

Ps. sincer, pana a vedea acest material, imi placea mai mult comentariul lui Rvn combinat cu cel al lui Mercutio. (exceptand partea cu gay-i ).
Acum, dupa, parca explicatiile lui Trier au minimalizat interpretarile date de colegi... Pacat! Sincer! Ar fi trebuit sa va citeasca dragi colegi inainte de a da vreun interviu domnul regizor.

Ps2. Iata si cadrul pe care regizorul il ... divinizeaza din film, care cica aduc o oda conditiei artistului.
Cica indiferent de conditiile exterioare, artistul este condamnat la izolare:

alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif