View Single Post
Old 14 Feb 2015, 18:38   #86
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
O comedie, de fapt comedioara, de fapt nu razi deloc.

Salvation Boulevard (2011)

Cica "o comedie moderna" (?!). Asta ce inseamna ca Pierce Brosnan este comediant? Dupa vizionare pot spune sigur ca da. Dar de ce oare ma gandeam la el ca actor ?! Nu-mi dau seama! In afara de rolurile lui James Bond, omul asta nu are nimic semnificativ in palmares. Iar acolo doar de interpretare nu poate fi acuzat caracterul 007. Actoria sigur nu era in fisa postului; defilarea, sex-appeal-ul, ceva gimnastica si cam atat. Asa ca, deruta asta a mea si asteptarile, nu stiu de unde vin; e adevarat ca nu ma simt prea bine zilele astea...
Povestea este una tipic americana. Un fel de spalare pe creier a unor tampitei de catre un pastor ce doar a pastor nu seamana. O fi tot Bond, dar sub acoperire . Ciudat e ca vorbim de un cartier intreg de trepanati. Firul narativ da din cand in cand semne de viata, dar imediat, in minutele urmatoare intra iarasi intr-o coma profunda din care se trezeste iarasi dupa minute bune si iarasi creaza sperante desarte.
Per total un film slab, cu actori... mediocrii, cu poveste slaba, chiar proasta si cu un umor inexistent. Un 5,03!
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif