View Single Post
Old 01 Dec 2014, 13:31   #175
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
M-ai surprins, alali. Nu credeam ca e un gen de filme care sa iti placa, le-ai vazut inainte de turneu sau ai aflat despre ele dupa ce s-a afisat lista filmelor? Avand in vedere ca setul de BluRay/DVD se vinde nou la modicul pret de 1000$ nu stiu cati o sa-l cumpere pentru bonus. dar exista alternative...

Eu le-as fi vazut in ordinea in care au fost lansate, desi nu e ordinea cronologica. Nu e ceva important, dar face parte din farmecul seriei. Singura parte negativa e ca 1 e de departe cel mai superficial dintre ele si poate da o impresie gresita. Daca ai intrebari putem discuta pe alt thread, de exemplu cel de anime-uri: http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=82373 Dar desi unele episoade cum ar fi 2, 4 si 5 le-am revazut de mai multe ori, altele precum 1 si 7 nu le-am vazut de ani de zile, deci nu mai stiu exact povestea. Cu exceptia ultimului, fiecare dintre ele poate fi vazut separat si e unic in felul sau: 1 actiune pura, 2 dezvoltare personaje, 3 horror, 4 Shiki, 5 ... !! 6 fanboy stuff, 7 concluzie. Si am aflat acum cateva zile ca anul asta a aparut si 8: Mirai Fukuin, inca nu l-am vazut.
  Reply With Quote sendpm.gif