View Single Post
Old 19 Jun 2014, 15:12   #3632
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Daca 99 % dintre cei care s-au exprimat cu privire la cazul asta (desi, nu cred) achieseaza la o asemenea barbarie, e semn ca traim intr-o societate iremediabil putrezita. Nimic nu justifica ce s-a intamplat acolo. L-as putea intelege pe un tata a carui fiica a fost violata si ucisa de un salbatic scapat de ceva viciu de procedura, care ar actiona in modul in care au facut-o indivizii aia, asta si ca urmare a unui sistem juridic defectuos. Bineinteles, si in acest caz, tatal trebuie sa suporte consecintele. Dar acum vorbim de un prezumabil faptas, un copil, intr-un caz de furt..
Apoi, din cate am citit, nu mi-e foarte clar, derbedeii aia ar fi ceva africani din zona, deci nu-i vorba de rasism, ci mai degraba, glumesc, de o tentativa de eliminare a concurentei.

Am si povestit aici ca putin a lipsit, si nu exagerez, sa fiu linsat de un grup de vreo 15 retardati cu antecedente (tigani si romani) acum cativa ani, doar pentru ca l-am injurat pe unul dintre ei, din cauza caruia era sa-mi rup gatu, m-a salvat viteza (de reactie), caci altfel n-ati mai fi avut onoarea si placerea de a ma citi pe aici

Dar mie nu-mi displac tiganii
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif