View Single Post
Old 10 Jun 2014, 20:53   #461
MelosNegros
Novice
 
MelosNegros
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 22
Originally Posted by paul_aramis:
ho nene, că bășcălia tu ai început-o. să respectăm adevărul istoric! (dacă tot ne dăduși cu istoria peste nas.)
zi, zău meleardarii americani n-are televizoare în casă? pe asta de unde ai mai scos-o?

nu te teme. poți pune chiar pariu. că-l câștigi sigur!

PS nu te descuraja, dă-i înainte! cineva, într-o zi, o să te ia drept idolul lui...

...Quod erat demonstrandum.
(Adică geaba i'am dat link-ul exact, şi nu al lui fitecine, ci al celui mai mare profesor de istorie român în viaţă, că românul nostru, ca un adevărat neam prost ce se află, n'aude, n'a vede!
Şi culmea e că nici nu poţi să'l acuzi atâta timp cât chiar şi studenţii care l'au auzit pe profesorul nostru povestind o asemenea enormitate - din lumea nouă, s'or...căcat pur şi simplu pe dânşii de frică, şi i'am văzut cu ochii mei cum zâmbeau cu privirile'n jos, toţi cu un singur gând interior: "desigur că în chestia asta, profesorul Giurescu e mai mult decât naiv..." Adică tâmpit!)

Originally Posted by marillion:
Nu pot decât să vă admir tenacitatea, dar de ce nu vă livraţi toate aceste zoaie prin mesaje private şi preferaţi calea scrisorilor deschise? Este totuşi un spaţiu public, în care manifestările de genul ăsta sunt tolerate până la o limită. Nu ar strica să consultaţi şi un psihiatru.


Hoo, cauciucato, că nu eşti aici nici pe tarlaua lui tata, şi nici cu golanii tăi de cartier.
Aşa că fă bine şi du'te tu acolo unde'ncerci să mă trimiţi pe mine, adică în PM - dacă'ţi arde de golănisme d'astea, PM unde n'ai decât să'l faci nebun pe cin' te'o conceput.
Ca atare zic, adică cauciucat.
Şi să mai vii p'aici când ai să ai fie şi un singur contra argument concret, că la aiureli d'astea de mahalagioaice cu ifose de doctori specialişti în diagnostice de...cartier, m'am convins că vă pricepeţi mai mult ca oricine.

Repet, v'am dat o cronică: aveţi vreun singur argument împotriva ei?!
Bine.
Nu?
Ciocu mic!

Last edited by MelosNegros : 12 Jun 2014 at 16:09.
MelosNegros is offline   Reply With Quote sendpm.gif