View Single Post
Old 03 May 2014, 12:53   #4621
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
“Fading Gigolo”(2013)

1.Sharon Stone : atinsa bine de varsta la trasaturi ; evident ca aroganta ei de mare clasa compenseaza inasprirea expresiei.Picioarele cu care si-a castigat nemurirea schimbandu-le doar pozitia pret de doua secunde sunt insa mai lungi,mai frumoase si mai inspirat folosite de diva aici, intr-o secventa reusita, in care debiteaza niste ineptii despre ciocolata si sex.
Sa nu-mi repete nimeni ca Sharon n-are nimic de-a face cu actoria .Ar fi fost culmea sa aiba .E suficient sa priveasca spre camera si sa respire.

2. Woody Allen : marseaza puternic pe trucul lui dintotdeauna,seductia prin vulnerabilitate.Vulnerabilitatea lipsei de sex-appel ,care in cazul domniei sale,e mai sexy decat orice altceva.In carca lui cade sarcina unor mistouri fara menajamente la adresa evreilor ortodocsi,sarcina din care reuseste sa iasa onorabil.
Varsta ii confera un aer irezistibil si uite asa,de data asta m-a fentat si m-a facut sa-I iert pentru dezamagirea pe care mi-a produs-o cu doamna Blanchett.

3. Vanessa Paradis : din partea mea,premiul pentru cea mai buna interpretare.Cine inca nu stie va afla de la ea ca o femeie poate fi atinsa doar rostindu-i numele.Fioravante rosteste Avigal si Avigal incepe sa se simta alt om.

4.Sofia Vergara : foarte bine in combinatie cu Sharon Stone.Filmul e de vazut fie doar pentru cele cateva secunde de tango senzual cu Fioravante si pentru replica cu care deschide show-ul : “Fioravante,stii de ce are nevoie o femeie ? Sa fie admirata !”

Concluzie : nu este un film despre sex,si nici despre dragoste.
Ci despre faptul ca, cel mai sexual organ al omului….este creierul !
In raport cu asta, stridentele,stangaciile si exagerarile devin suportabile.
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif