Thread: Arta gătitului
View Single Post
Old 14 Apr 2014, 20:40   #1889
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
faraimaginatie, ce ai facut ca sa-ti iasa pufoasa? Sper sa raspunzi inainte sa ma apuc si eu de una, mi-ai facut pofta si n-am facut asa ceva in viata mea.

Mona, sigur exista reteta de salsa pe net. Daca ai timp si chef sa faci, mie mi s-ar parea o idee buna, orice cu avocado mi se pare o idee buna poti face guacamole, nu stiu o reteta exacta, dar e avocado cu ceva ardei, cu ardei iute eventual, nu stiu daca se pune ceapa sau usturoi, oricum, poti inventa, dar asta numai daca-ti place avocado, tie si fetelor.

Am vrut sa-ti spun chiar inainte sa scrii tu ca te-ai consultat cu ele, tot la un sfat pentru mincat sanatos, etc, consulta-te cu ele in privinta mincarii, sa simta ca parerea lor conteaza. Si ofera-le 2-3 variante sanatoase din care sa aleaga Dar poate mai scriem pe tema asta. Eu am avut surpriza sa-mi spuna copilul meu ca nu i-am dat de ales in privinta pastei de dinti pe care o foloseste, ca i-am cumparat eu tot timpul, nu l-am lasat pe el, la fel cu samponul, sapunurile. Nu stiu alti copii cum sint, dar mie mi se pare ca copiii din ziua de azi se maturizeaza prea repede, eu nici la 30 de ani nu m-as fi plins ca nu-mi aleg singura pasta de dinti, atita timp cit cineva mi-o aducea la nas
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif