View Single Post
Old 01 Apr 2014, 21:18   #3550
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Originally Posted by ghost90:

MariaMona nici nu stiam ca se face metrou in Timisoara, foarte tare.Mai trebuie sa scapati de romulanii care ocupa centrul orasului si toate-s bune.

He! He! E 1 aprilie! Got you!

Aniela, eu cred ca asta cu condusul nu tine neaparat de talent, adica eu nu-s mai talentata ca acum 18 ani si nici simturile nu mi-s mai ascutite, nu?. dimpotriva. Cu toate astea nu mi-a placut sa conduc neam fiindca n-am avut masina cand am fost copil, sunt fata si nu ma pasioneaza masinile de nici o culoare; dar si din cauza instructorului pe care l-am avut si care atata urla la mine de ma duceam cu groaza la ore de condus. Si asta mi-a provocat un blocaj psihic, ceva. Pe care l-am depasit brusc tocmai cand nu l-am mai luat pe barbatu-meu cu mine cu masina - ca ma enerva de numa, si cand am plecat eu cu masinuta, cu muzica, incet-incetinel, imi faceam in gand traseul inainte sa plec si uite-asa a inceput sa imi placa, iar acum imi place la nebunie sa conduc. Mi-e chiar ciuda c-am pierdut atatia ani. Cand trebuie sa aduc pe una din fete acasa imi pare rau ca drumul e scurt si nu mai am unde merge cu masina. Chiar imi place si e total opus fata de ce simteam inainte.
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif