View Single Post
Old 23 Sep 2013, 12:53   #3301
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Am trecut si eu printr-o poveste de genul asta prin clasa a 12-a, cand era sa fiu matrasit de vreo 15 insi (daca nu mai multi), unul dintre ei, capetenia slehtei, Napoleon pe numele sau, avand ceva antecedente, taindu-i gatul unuia, baiat la locul sau, si scapand basma-curata, cu ceva in timp in urma. Intamplarea o avut loc pe terenul de fotbal (un mediu propice, nu-i asa?), unde, in timpul unui meci, imi pune unul piedica in timp ce alergam, de era sa-mi rup gatul, moment in care-l injur urat pe individ. Nu obisnuiesc, dar e scuzabil, zic. N-o reactionat in niciun fel atunci tipul, am continuat sa jucam. Dupa meci, pleaca asta si se intoarce dupa vreo 10 minute cu trupa, in frunte cu francezu. Incerc sa le explic ce s-o intamplat, ca reactia mea o fost pe undeva fireasca, dar tipii erau deja in the mood for blood. Imaginati-va, eu, un pispirel de 1.70 si 60 de kile, inconjurat de spartanii aia
Dupa ceva discutii inutile, Imparatul scoate cutitul, moment in care, chestie de fractiune de secunda, realizez ca nu-i a buna si o iau frumos la fuga Usain ar fi fost invidios. Nu mai spun ca am alergat pe o strada in panta, derbedeii oprindu-se epuizati pe la jumatatea ei. Ah, si inca o chestie, am fost atat de rapid, incat, in momentul demararii, mi-am luat si hainele (o pereche de pantaloni si o bluza de trening) ce erau aruncate undeva pe-o banca, la vreo 2 metri de mine. Era trening Adidas, nu-l puteam lasa acolo Am alergat cu ele-n brate. Amintiri..
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif