Thread: Asia extrema
View Single Post
Old 27 Aug 2013, 19:41   #251
nostromo
Novice
 
nostromo
 
Join Date: Aug 2013
Posts: 3
Multumesc. Pt mine, cinematografia asiatica e ca un fetis, timpul e cel care-mi lipseste. Si rabdarea. Nu stiu, vine o varsta cand ai impresia ca s-a spus & facut totul Nu am un gen preferat. Am zile cand ma deconecteaza un The Thieves sau A company man -comercialele, violenta, horror sau arte martiale si zile pt Mother si Spring, Summer...Totusi, nu as mai da play f curand unui Sono, sa zicem. Imi picase in mana Cold Fish acum o vreme si parca n-am rezonat. A vrut sa demonstreze ca el e seful? Da, a reusit, Miike e invidios, probabil, pt ca n-a plusat in Visitor Q

So, pe mine nu ma deranjeaza sa primesc recomandari pe de-a moaca, dar sa fie ceva solid, filtrat, nu stereotipuri si trend-uri. Ajungand aici si confirmand cu un film bun, uite ca am revenit si pt al 2-lea post

Dadusem play pt Poetry si Pieta, dar nu ar fi de neglijat nici ceva recomandari pt filme (mai) comerciale. Parca tu spusesei de DEk-Hor? Il am, o sa-l vad sigur.

Originally Posted by Twinsen:

9. Gomennasai - Cum ar fi daca simplul act de a citi o carte sau un text ar putea sa te ucida lent, prin structura si cuvintele folosite?
.

Ar fi ca in Pontypool?

PS. Un film simpatic e Hindsight. E la moda sa-ti placa Kang-ho Sung? Imi place oricum. Filmul, o povestioara despre un amor naiv intre doua personaje f diferite (un mobster retras si o androgina din noul val (ok, mai bine asa decat cu puicuta in lesa, ca Iulia Albu )
nostromo is offline   Reply With Quote sendpm.gif