Thread: Tenis
View Single Post
Old 09 Jun 2013, 19:36   #336
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Cum sa zic, eu unul am trecut de stadiul in care tineam cu cine cistiga! Ma mai uit si in alte directii. De fapt, in mare parte, ma uit la tenis/fotbal ca la filme. Jucatorii sunt si actori. Conteaza mult si personalitatea lor si impresia estetica pe care-o lasa. De fapt asta s-ar putea sa fie principala problema cu Nadal si Djokovic. Nu-mi place de ei ca oameni.

De Ivansievic si meciul ala habar n-aveam. A trebui sa caut ca sa aflu despre ce e vorba. Eu am inceput mult mai tirziu. Actually, a fost un interludiu scurtutz care se cam suprapune pe ultimii doi ani de liceu. In ultima vreme (~4 ani) m-am uitat extrem de rar. Finala de azi n-am vazut-o. Nu aveam niciun dubiu de cit de plata o sa fie. Am aruncat doar un ochi pe la-ceput. Nu-mi place deloc scoala spaniola. Cu jocul ala de tocilari ultradefenisv la 3 km in spatele liniei de fund. Nici zgura in general nu-mi place. Ah, si ma mai enerveaza eunucii care-l joaca pe Federer numai pe rever, cu un oportunism scirbos de las si disperat.

PS: In legatura cu asta: 6. Citizen Kane (nu e plagiu, e omagiu...) Nu stiu daca ati prins referinta, dar era vorba de un topic omniprezent pe prima pagina a mubi-ului intr-o vreme care continea un post de un umor care mie unuia imi reda increderea in umanitate de fiecare data cind ma intilneam cu el incercind sa accesez threadul respectiv.

Top ten reasons not to list things:

10. It implies self-importance and conceit.
9. Hardly anybody reads your individual opinion anyway.
8. Opinions differ, so do lists.
7. They’re too subjective on one hand, yet too objective on the other.
6. They take too long to compile.
5. Even the most knowledgeable film critic’s list can be poo-pooed if someone dismisses it as “just their opinion”.
4. Often one item on the list is just space-filling. Like this one.
3. As the list goes on the items become more and more predictable/repetitive.
2. More and more predictable/repetitive.
1. Citizen Kane.

http://mubi.com/topics/stop-the-lists
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif