View Single Post
Old 07 Jun 2013, 14:53   #2
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Cine vrea sa vada filmul asta sa stea departe de comentarii, nu cred ca se vor putea face fara spoilere.

Cred ca e un horror facut ca la carte, nu prea stiu cum, pentru ca n-am citit manualul de horror-uri, dar din cite am inteles toate personajele implicate in plot trebuie sa moara, pentru ca sa fie un horror serios Lasind gluma la o parte, desi nu sint fana a genului si n-am vazut nici macar clasicele consacrate, filmul asta mi s-a parut bun, chiar in afara genului lui. Poate e ceva curent miscarea camerei in asa fel incit sa arate punctul de vedere al atacatorului, dar citeva scene din astea mi-au dat fiori pe sira spinarii. In plus plotul e inteligent, te induce sa crezi ca Peter e atacatorul, desi o scena slaba mi s-a parut aia in care Peter apare la geamul subsolului si e filmat in asa fel incit sa ai dubii ca e de buna credinta. Inteleg filmarea si stresul lui Jess dar e totusi putin probabil ca el sa apara fix la geamurile alea, in logica pe care o am eu. In afara de asta si de finalul in care toti politistii sint prosti si o lasa singura pe Jess nu am alte scene de reprosat. Mi-au placut inserarile comice, in special ingrijitoarea casei.

3 stele
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif