View Single Post
Old 02 Apr 2013, 07:26   #4395
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Originally Posted by anaemona:
ghost, pe mine n-a reusit sa ma faca sa-mi rod unghiile sau sa ma ridice pe virfurile picioarelor


Ei vezi, se pare ca am trait in mod diferit filmul .Scena cu politia mi se pare din nou exemplara, avand in vedere ca l-au arestat in fata lui Marcus, parca imi aduce aminte putin din unele scene din La Vita E Bella, in relatia tata-fiu.Iar scena din biserica nu ma trimitea cu gandul nici macar un pic la simplismul popcorn-flick hollywoodian.Aici intervine subiectivismul, dupa cum spuneai ca si in orice film de fapt, oricat ai incerca sa privesti cu tenta obiectiva.


Originally Posted by anaemona:
Nu mai spun de imbratisari cu aia care l-au scuipat in fata, asta nu-i cliseu? Dupa care urmeaza finalul, de ce ar fi ala, cind filmul era deja pe alta traiectorie?

Societatea asta in care traim e foarte ciudata, ma intreb eu cum as fi reactionat de exemplu, daca viitoarea mea fetita, sau oricare copil ar spune ca a fost agresat de cel mai bun prieten al meu.Chiar daca nu ar fi adevarat si oricat ar incerca sa-si reabiliteze numele, vor fi oameni care se vor indoi de adevar.Aici vorbind despre final, chiar nu mi l-as putea imagina intr-un alt fel.But everybody has their opinions and I respect that .

Last edited by ghost90 : 02 Apr 2013 at 08:03.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif