View Single Post
Old 20 Mar 2013, 15:22   #9
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by sendra25:
Originally Posted by chuckyfan:
In privinta asta sunt de acord cu tine. Mie nu mi se pare nici o bucurie la cele de nastere, esti cu un an mai aproape de disparitie, nu stiu de ce le sarbatorim. Plus ca se mai duc si niste bani care ii puteai folosi la ceva mull mai util.

Cele de sfant sunt doar asa, sa mai fie un "la multi ani" aruncat din indiferenta si mai multi mici si bere consumate.
Sau sa sarbatoresti ca ai mai supravietuit un an intr-o lume in mor tineri, chiar copii de boli grele si in care se intampla tot felul de necazuri, iar uneori moartea nu este cea mai urata varianta. Asa ca eu sarbatoresc inca un an pe lumea aceasta cu bune si relele din ea. Onomasticelor nu le dau importanta, numele nu inseamna asa mult pentru mine.


deci sarbatoresti ca esti un om normal?
De ce nu iesim cu toti in strada sa strigam ca noi ne stergem cu hartie igienica la cur si altii folosesc iBideu produs de Apple ?!
Oamenii care mor bolnavi ar trebuii priviti ca niste cazuri speciale ce si sunt. Nu ne bucuram ca n-am facut anu asta in accident de masina sau n-am murit de supradoza.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif