View Single Post
Old 04 Mar 2013, 11:13   #35
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
djinjis cred ca sunt mai multi criticii care umfla filmele fata de cei care ''le nenorocesc'' .Cate filme laudate la greu si notate cu 4 /5 stele palesc dupa vizionare si ajung la 2 stelute . Dar industria e mare si sunt miliarde de dolari in joc asa ca nu cred ca ar fi total obiectiva tocmai critica . Ma refer aici la critca de intampinare , veriga dintre film si spectator Mai pun si baietii o proptea si mai salta un pic nota filmului si chiar daca vorbim de un dezastru ( ultimele filme cu Adam Sandler de ex) tot se gaseste un critic sa bage un comentariu de tip ''merita o privire '' sau ''arunca un ochi '' .Arunci ochii si te intorci acasa cu ei inflamati de parca te-ai uitat la unul care sudeaza.
Nu prea stiu in schimb capodopere turnate in ultimii ani si pe care criticii sa le fi bagat la fund atat de tare incat nimeni sa nu le mai scoata la viata .
La ai nostri critici de apreciat pasiunea si energia in ciuda aparatului tehnic redus sau rudimentar .
Vorba babelor '' lasa-i maica sa scrie despre filme decat sa dea la lume in cap sau sa fure '' . Timpul o sa-i cearna si pe astia si aia adevarati o sa reziste si o sa faca si pui .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif