Thread: Oscar 2013
View Single Post
Old 19 Jan 2013, 14:17   #45
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by ghost90:
Si cam pe cine ai avea in vizor, rvn?
n-am in vizor pe nimeni. Lincoln este un film foarte apreciat, se pare ca si jocul lui Daniel Day Lewis, insa, se intampla uneori si surprize.
dupa ce vad si celelalte filme in care joaca actorii nominalizati, probabil, o sa va dau dreptate.
Amour este un film pentru coarda sensibila.emana eleganta, noblete si profunzime a sentimentelor, minunat traite de doi actori, care, in ciuda varstei inaintate, fac fata cu brio unor roluri de compozitie extraordinare.intr-adevar, Amour merita cel putin o statueta, daca nu aceea pentru cel mai bun film strain, macar cea pentru cel mai bun rol principal feminin, chiar daca, aici, spre deosebire de barbati, nu se intrevede o castigatoare sigura. am vazut filmul cu micuta negresa. nu mi s-a parut a avea o prestatie peste aceea a E.Riva, desi, nu ai deloc criterii pentru a le compara. Naomi Watts este destul de convingatoare ca supravietuitoare de tsunami zacand aproape moarta pe un pat de spital si cu toate astea, rolul ei, nu mi se pare a merita statueta, daca tin cont ca, nici filmul nu este unul de care sa ramai prea impresionat ( placerea americanilor pentru show, deformeaza intotdeauna realitatea).
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif