Thread: Offtopic Asylum
View Single Post
Old 16 Jan 2013, 17:59   #1332
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
O iei de la capat. Vorbeste cu oglinda, imprumuta una, ca doar aia e la fel de "culta" ca si tine,

Asa, existau autori si oameni care puteau sa reuseasca atunci, intr-un anumite domeniu. Asa si ? Care era impactul lui Gala Gaction asupra traiului lui Costica din Lipova ? De ce ar trebui lui Costica sa ii pese de un autor din Teleorman ? Prietene, tu vorbesti prostii ca si pana acum. Au existat elite si pe timpul comunismului, asa si ce vrei sa spui ? Exista autori si artisti si dupa comunism, au existat si inainte de 1900 cand mancau tarana. Au existat filozofi greci cu mult inainte de cei din perioada interbelica. Asa si ? Epoca respectiva a fost culmea moralitatii ? Vorbesti prostii si nimic din ce ai zis mai sus nu infirma ce am spus eu. Batman, aberezi, du-te si te trateaza de intoxicare cu propriile "idei".

Originally Posted by Optimvs:
Ce rost ar avea sa ma cobor la nivelul tau? E mai simplu sa arat doar cat de incult esti:

Mult succes. Mai incearca. Daca tot iti e asa scarba sa te cobori la nivelul meu de ce mai incerci ? Cui crezi ca dovedesti cat de incult sunt eu ? In afara ca reusesti sa te faci de ras cu aberatiile tale nu vad ce reusesti. Ai ajuns atat de departe incat sa te pictezi drept un eroul al acestui forum, o necesitate, o opinie de care are nevoie. Singura nevoie este a ta, de a iti da aere aici dupa care sa le inspiri imediat ca sa nu se piarda nimic. Pe langa multe altele notiuni care iti sunt straine, cultura nu este cuantificabila asa cum o prezinti tu aici, iar ignoranta si tupeul cu care te afisezi prezinta foarte bine mediocritatea in care te scalzi. Nu te mai cobora la nivelul meu si deverseaza-ti tampeniile prin alte parti pentru ca de pus 1 cu 1 nu vei reusi prea curand si poate au altii rabdare mai mare cu tine.

Originally Posted by Optimvs:
P.S. Da, faptul ca fiul unui general de Securitate este acum primar general al Bucurestiului (si posibil candidat la functia suprema in stat, ca succesor al altui securist notoriu) este foarte deranjant.
Daca ajungea o somitate internationala in domeniul medical problema se punea cu totul altfel, dar uite ca n-a ajuns.


Da, trebuia Oprescu sa isi aleaga mai bine parintii la nastre. Cultule, imi pare rau sa fiu asa de direct dar ti-ai pierdut mintile, daca le-ai avut vreodata. Deranjanta este prostia deci fa un pas in spate si gaseste-ti alt loc in care sa iti expui cultura ta debordanta.(aka o colectie de date pe care nu le poti pune in context nici daca iti pune unul pistolul la cap)

PS: Posturile tale nu au de mult de a face cu subiectul threadului si cred ca si eu am divagat destul incercand sa iti raspund la toate aberatiile pe care le-ai adus in discutie aici. Te las sa iti contruiesti in continuare statuia de troll obosit, sau cum te vezi tu, erou si necesitate a acestui forum. Nu esti, nici o necesitate si nici vreun erou, esti plictisitor si ingust.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 16 Jan 2013 at 19:03.
Redy is offline   sendpm.gif