View Single Post
Old 23 Dec 2012, 21:31   #9
omulrosu99
Junior
 
omulrosu99
 
Join Date: May 2007
Posts: 50
Send a message via Yahoo to omulrosu99
Iti multumesc mult ca ai vazut golul si lipsa de sens. Incerc cumva sa fiu la limita fiintei, la limita nimicului, insa nu cred ca este posibil. De aceea si aici filmul este plin la refuz, mi-a placut feedbackul unui critic de film care mi-a spus ca este prea plin ca ar fi trebuit sa fie mai ambiguu.

Nu stiu ce sa spun, dar mie imi place fiecare milimetru al filmului. Ce mi se pare fascinant este ca celor care le-a placut filmul au gasit lucrui valoroase in el, cei carora nu le-a placut l-au vazut intr-o lumina proasta din toate punctele de vedere

Aste este o dorinta a mea ca fiecare sa vada ce vrea. Sa vada ce poate vedea
Eu sint unul dintre aia care cred si intr-un film complet negru si fara sunet de 3 ore. Si acela este plin, arhiplin.

Despre Piata Unirii pot spune ca sint filme in acel stil. Si Warhol a facut parca un film de 8 ore in care un om doarme, nu?
Nu cred ca este vorba de discurs si nici de entertainment si nici macar despre frumusete, cit despre sinceritate si de nevoia de a 'fi' in fata altora.
Am descoperit ca nu pot face decit ceea ce sint si ma pasioneaza mult sa sap la radacina copacului.
Nu ai simtit nimic, nu ti-a placut, e normal. Fiecare cu background lui.

Si eu eram de parerea ta probabil, ca filmul este o timpenie si trebuie aruncat la cos. Dar oamenii au spus ca este un film bun si special. Deci fiecare cu instrumentele lui. Si ma bucura mult ca sintem diferiti si fiecare vede ce poate vedea, ce il lasa istoria si viata lui sa vada.

Si eu, ca orice idiot nu pot decit sa fac ce sint. Sau macar sa incerc.

Unde tu vezi defecte, altii vad virtuti. Foarte ciudat, foarte minunat
omulrosu99 is offline   Reply With Quote sendpm.gif