View Single Post
Old 21 Aug 2012, 14:56   #688
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
In postul tau unde ti-am cerut explicatii suplimentarea pentru ca ce ai spus tu nu are sens, matematic. Vad ca si pe tine te-a apucat lenea sa cauti ce ai spus in urma si ai uitat de la mana pana la gura, ca si prietenul aramis. Si tu scrii dupa dictarea ? Uiti ce ai scris acum 30 de minute ?

Uite:
Originally Posted by Redy:
Originally Posted by Twinsen:
Eu imi amintesc ca in sondajele facute imediat dupa suspendare Basescu avea cam 17%, iar la cele chiar inainte de vot avea 33%.

Sondaje ?

Cronologic:
In sondajul inainte de vot era 33%
In sondajul imediat dupa suspendare avea 17%

Deci inainte de vot avea 33% si dupa 17% si asta arata ca s-a dublat "popularitatea" lui Basescu ? Twinsen, te-ai imbatat sau esti in nirvana ? Fii coerent te rog, atat de mult cat pot tu sa fii. Fa un efort. Sigur nu ai vrut sa spui altceva ? 100-33= ?

Ah, sa stii ca si un PPDD cred ca si-a inzecit votul in ultimul an, asta nu inseamna decat ca sunt o minoritate un pic mai mare.

TU ai zis ca imediat dupa suspendare avea 17% si inainte de votul pentru suspendare avea 33%. Ti-am subliniat cu rosu unde ti-am cerut mai multe informatii. Procentele alea sunt venite de la tine, nu de la mine. Dar ca sa punem in perspectiva "dublarea popularitatii" sau visul tau umed impaturit intr-o analiza a realitatii:

Originally Posted by Redy:
Te ajut:

|------------------| <-Populatie cu drept de vot
|--------| <-Demitere 2012
|-----| + un scuipat parizian <-Ales 2009
|-----| <-Geoana 2009
|-| <-Impotriva demiterii 2012

Ia uite cat s-a dublat !!!!
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 15:02.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif