View Single Post
Old 21 Aug 2012, 14:30   #685
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Te ajut:

|------------------| <-Populatie cu drept de vot
|--------| <-Demitere 2012
|-----| + un scuipat parizian <-Ales 2009
|-----| <-Geoana 2009
|-| <-Impotriva demiterii 2012

Uite, te-am ajutat sa vezi intreaga imagine nu doar ce iti place tie.

Originally Posted by Twinsen:
Quote:
PS: Deci cum e cu sondajele ale Twinsen ? Gata, ai aruncat pisica moarta si o lasi in drum ?
Poate ca m-am inselat, asa imi aminteam. Daca ne uitam insa pe cifrele exacte date de USL, exista cam 18 milioane de romani cu drept de vot, din care 3 milioane sunt in strainate si 0.5 milioane au actele expirate. Repet, astea sunt cifrele date de USL. Din astia 7.5 au votat pentru demitere.

Twinsen, nu vorbeam nici de USL si nici de votanti, cati romani sunt ci de sondajele aduse in discutie de tine si absenta orcarei legatura intre cei ai enuntat, TU, si apoi concluzia trasa tot de TINE. Deci cum e pana la urma cu sondajele alea si popularitatea lui nea Bas ? Pisica e tot pe drum. Ia-o si ingroap-o nu o mai lasa sa imputa atmosfera.

Problema nu e ca ti-ai amintit prost, se intampla ci ca numerele respective nu justifica ce ai spus tu. Deci cum e o scadere de la 33% la 17% o dublare a inchinarii la Bas ? Sa zicem ca ai gresit numerele, cum totusi sa ajungi la o asemenea concluzie cu numerle in fata ? Tu citesti ce ai scris sau ti se dicteaza ?
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 21 Aug 2012 at 14:38.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif