View Single Post
Old 01 Aug 2012, 22:36   #33
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Reactia publicului spre sfarsit m-a dat pe spate.Cand aflam cine e John Blake (no spoilers,right?),toata sala a facut un "AAAAAAAAA" colectiv,de parca ar fi aflat ceva tot neprevizibil.Iar la sfarsit toata lumea a aplaudat.Probabil aveau impresia ca Nolan si echipa se vor ridica din primul rand si publicul o sa le puna intrebari.

Bun,sa trecem la film.Bane mi s-a parut ridicol.Are o voce de batranel constipat cu muschi.Personajul pare mult mai interesant decat cum a fost portretizat aici.Un criminal calculat,ca si Joker,doar ca el e mai motivat decat Joker care distrugea orasul numai pentru a-l sfida pe Batman sau pentru distractie.Bane vrea sa creeze o noua lume.Joker vrea sa se distreze.

Filmul e total previzibil,in afara de povestea Mirandei,care pot sa spun ca m-a surprins.E putin prea lung si incepe mai bine decat se termina.E exagerat de dramatic,mai ales cele doua scene cu Alfred.

Singurele lucruri bune sunt Anne Hattaway (a si jucat bine si e si buna),efectele,prima bataie si 2-3 surprize pe ici pe colo.E chiar mediocru si cu siguranta n-o sa ramana intiparit in capul oamenilor pentru mult timp.Iar ca follow-up dupa TDK,este o dezamagire totala.

Cand am iesit din sala a fost un 7.5,cand eram pe drum 7,cand am ajuns acasa 6,iar acum ca am scris toate astea va fi(cu parere de rau):

5/10
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif