View Single Post
Old 01 Aug 2012, 12:01   #2919
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Chambord am cautat pe twitter si ala/aia si-a sters mesajul. Am intrat pe articolul dat de tine si intreaga fraza era:

„Cei 7 ani de acasă n-au legătură cu calitatea de sportiv... Vaca e vacă pt că aşa s-a născut"

Am inteles, a "facut-o" ala vaca si Ciutacu a zis exact. Inteleg de ce lumea se opreste in vaca, dar lumea e proasta deci nu o sa ma dau eu peste cap de 3 ori ca sa fiu asa de lobotomizat deci sa facem un exercitiu:

„Cei 7 ani de acasă n-au legătură cu calitatea de sportiv... Ratonul e raton pt că aşa s-a născut"
Esti de acord cu aceasta fraza ?
„Cei 7 ani de acasă n-au legătură cu calitatea de sportiv... Marmota e marmota pt că aşa s-a născut"
Esti de acord cu aceasta fraza ?
„Cei 7 ani de acasă n-au legătură cu calitatea de sportiv... Iapa e iapa pt că aşa s-a născut"
Esti de acord cu aceasta fraza ?
„Cei 7 ani de acasă n-au legătură cu calitatea de sportiv... Porcul e porc pt că aşa s-a născut"
Esti de acord cu aceasta fraza ?

Sa inteleg ca ce te deranjeaza pe tine este cuvantul "vaca" si nu sensul frazei ? Ok, asta pot sa inteleg dar atat Badea cat si Ciutacu NU au diminuat, ironizat sau facut misto de munca, efortul, dedicatia, profesionalismul si comportamentul sportiv al individei. Deci nu au sters pe jos cu nimic. Nu au atacat caracterul de sportiv deloc, nu au atentat la mandria nationala ci doar i-au spus ca abereaza si au ironizat vizibila naivitate si imbufnare pentru ca s-a plans ca nu i-a dat nimeni telefon. Atat si nimic mai mult. Acum esti liber sa imi spui in ce "tweeturi" au atacat sportivul Alina Dumitri atat timp cat au vorbit numai de cuvinte de lauda ca SPORTIV iar ca om i-au subliniat o slabiciune si NIMIC MAI MULT.

Dar Ciutacu e ca Ciutacu. Nu mi-ai spus ce a spus Badea atat de infiorator. Inteleg aplecarea spre superficialitate si folosirea cuvantului "vaca", inteleg. Sper ca ai trecut peste exercitiul meu ajungand sa fii si tu de acord ca sensul frazei era diferit de o asociere directa cu o vaca, daca nu public macar pentru tine cand esti singur in baie si te uiti in oglinda.

A sters pe jos cu Alina Dumitru ? Nu, nici pe departe. Alina Dumitru este un sportiv, pentru care este apreciata, iar nimic din cele spuse nu a ciuntit din imaginea de sportiv. Nimic, absolut nimic. Cand deschizi gura trebuie insa sa iti asumi ca prostiile spuse pot fi ironizate sau aratate ca fiind ridicole, asta ca om, iar ea este om.

Originally Posted by Chambord:

Ma uimeste puerilitatea "argumentelor" tale.
Adica e perfect nobil sa tii cu Real Madrid sau cu Cavendish (btw ce naiba a fost in capul sau plamanii si picioarele echipei britanice la Olimpiada de nici macar n-au parut ca incearca sa atace si sa-l puna pe Cav in pozitie de sprint ?) dar e abscons sa tii cu un compatriot doar pentru ca ... e compatriot !?!?

Stiam si cine e Alina Dumitru si cine e Alin Moldoveanu inca de acum 4 ani cand ea a luat aur iar el a ratat bronzul la mustata. Dar daca aflam abia acum de ei sau daca am aflat doar cand au iesit in fata, care e problema ?!?! Faptul ca n-am urlat prin emisiuni sa li se dea conditii imi ia dreptul de a-i mai sustine si de ma bucura pentru ei ???

Imi bagi cuvinte in gura pe care nu le-am rostit niciodata.

Nu e abscons ca tii tu cu compatriotii si nici nu ti-am ingradit sau criticat dreptul de a te bucura. Am subliniat faptul ca in bucuria ta nebuna arati cu degetul spre altii care nu se bucura ca tine si le atragi atentia ca nu sunt "patrioti" sau "oameni de treaba" pentru ca aleg sa nu se bucure asa cum o faci tu. Cel mult am evidentiat ca efortul depus de tine ca patriot este cel mult la fel de mare ca al meu deci nu ai dreptul sa imi spui mie cu cine sa tin si de ce sau sa sugerezi ca nu as fi patriot si sa stigmatizezi acesti lucru.

Nu ma forta tu sa tin cu nimeni. Eu nu te fortez sa tii cu nimeni. Nu crezi ca e mai corect asa ? Pe langa asta am subliniat faptul ca sunt oameni care apreciaza rezultatele sportive si au fost alaturi de sport de fiecare data iar pe unul dintre acei cetateni l-ai facut nenorocit pentru ca a ironizat o aberatie spusa de o sportiva. Pe langa asta ai dat ca exemplu un articol absolut imbecil, cu un titlu imbecil, cu o interpretare imbecila pentru imbecili.


Originally Posted by Chambord:
Originally Posted by Redy:
Dintre tine si Badea, Badea este cel care a discutat, a atras atentia si a apreciat sincer sportul romanesc cand NU era concurs de medalii.

Te duci la aeroport sa ii dai flori Alinei sau doar "o apreciezi" din confortul canapelei, patriotule ? Macar atat ai putea face. Nu o sa fi singur, pe langa cei sinceri se vor gasi destui lobotomizati care crezand ca sunt intr-un razboi cu Badea se vor duce special. Tu insa du-te din motivele corecte. Astept pozele.
Te duci sa ii feliciti la aeroport pe cei care NU au castigat medalii si au reprezentat Romania ?
Cata ipocrizie din partea ta. Aia este nesimtire, patriot de canapea.

PS: Iti aduc aminte ca Badea a criticat de MULTE ori lipsa de fonduri din SPORT si ca a fost de partea SPORTULUI de fiecare data.

Badea i-a "ajutat" doar cu vorba pentru ca nu-l costa absolut nimic sa o faca. Nu ca ar fi sacrificat in mod real ceva pentru ei. Nu ma judeca tu pe mine pentru ca nu am posibilitatea sa ajut fizic sportivii pe care-i sustin si nu ma duc la Bucuresti sa le dau flori la aeroport.

Se numeste folosirea mijloacelor din postura in care te aflii. La fel cum tu nu ai posibilitatea fizica sa "ajuti" sportivii poate poti sa ii "ajuti" altfel. Poate chair scrisul aici pe forum face parte din acel lucru pe care poti sa il face dar nu exagera in crize aberante de patriotism, aia nu. La fel face si Badea, poate chiar mai mult avand in vedere relatia pe care o are cu Nesu. Cred insa ca Badea, folosind mijloacele lui, a facut un pic mai mult decat tine si mi se pare regretabil ca sa nu zic absolut nesimtit sa-l acuzi pe el ca fiind un nenorocit pe un lucru absolut aberant. Este o nebunie ce s-a intamplat acum, nebunie curata.

Totusi vrei sa imi spui ca nota de trecere in acest "tinut cu compatriotii" este statul pe canapea si uitatul la tv cum niste sportivi castiga niste medalii pe care apoi le vand ca sa traiasca ? Asta e tot ?

Pe mine ma ia cu capul cand sunt acuzat de ceva ce nu am facut, deci rezonez foarte mult cu ce simte Badea acum cand toti retardatii si imbecilii din acest popor mizerabil si dobitoc sar cu bata pe cineva care NU a facut nimic din ce sustin alti imbecili si pe langa asta tot ce a facut el pana acum a fost chiar impotriva a ce este acuzat. Nu este corect deloc ce se intampla si este iritanta usurinta cu care "mucii jurnalistici" sunt prezentati ca fapte cu opinii afirmate si nu justificate. Prostu nu sta sa judece ci ia ce este intr-un articol sau doua si isi asuma parerea imbecilului care scrie articolul. Stii de ce ? Pentru ca sunt prosti.

Originally Posted by Chambord:
In afara de a da cu gura pe forumuri nici tu nu l-ai ajutat cu nimic pe Cavendish sa ia aurul la JO. Sa-ti fie rusine pentru asta !!

Exact. Spre deosebire de Cavendish Alina Dumitru face parte din aceasta tara blestemata deci "noi" putem face ceva pentru sportul romanesc, pentru Cavendish mai greu. Daca as fi in situatia in care sa am 100k de lire si ar trebui sa aleg intre Cavendish si Alina Dumitru pentru a dona o astfel de suma as alege tot pe Alina Dumitri chiar daca "tin" cu Cavendish. Acum sunt patriot sau ce mama dracu ? Am trecut testul.

Imi e sila insa de patrioti de canapea care baga capul in poza avand pretentia sa isi impuna dorinta lor asupra celorlalti. O astfel de atitudine este stupida si tu asa ai inceput discutia, cu o prostie.

PS: Faptul ca il dispretuiesti pe Basescu la fel de mult ca mine nu inseamna decat ca amandoi il dispretuim, impreuna cu Badea, Ciutacu, Costel, Aurica si Mihaela. Nimic mai mult. Sa nu extrapolam aiurea, eu nu o fac.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 01 Aug 2012 at 12:42.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif