View Single Post
Old 11 Jul 2012, 22:48   #242
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Redy eu cred că întreci măsura. Dacă vrei să faci campanie ia-te de ce a făcut Băsescu, nu de interlocutorii tăi.
Twinsen nu te mai minți singur ești pro PDL. Și da cred că Merkel a fost informată de Băsescu cu punctul lui de vedere care în opinia lui Ponta e prost. Fix Merkel n-are altceva de făcut decât de interpretat constituția noastră la care și noi avem probleme, dar ea o interpretează bine.

Îmi aduc și eu aminte, de fapt cum puteam să uit cum le-a spus Băsescu la bolnavi că să ia o aspirină că le trece, sau cum a spus că se poate învăța și la lumina lumânării sau cum nu e cazul să învețe copiii că pot reuși și dacă sunt șmecheri. Dar astea au fost în primul mandat.

Altfel ne-au demonstrat și procurorii DNA că sunt penibili. Cel puțin implicarea lui Ponta și stenogramele lui sunt penibile. Pe de altă parte e iarăși penibil să ne spună că au făcut trafic de influență cu USL-iștii când posturile vizate sunt numite de președinte. Că sunt vinovați sau nu, nu știu, dar cum să mai ai încredere în ei?

Dar să ne și distrăm cu Băsescu: http://www.youtube.com/watch?v=ORkWMt5iR6k
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif