Thread: Prometheus
View Single Post
Old 20 Jun 2012, 17:54   #76
Aeryn_Sun
Junior
 
Aeryn_Sun
 
Join Date: Jun 2012
Posts: 69
Poate daca ai pune intrebarea pur si simplu, si nu ai mai cita tot, ar fi excelent.
Iarasi esti inselat de aparente, lasa gaurile imense la o parte, sunt irelevante. Daca tu poti vedea numai oamenii care merg pe strada, si nu universul in miscare este problema ta. Si in fond, nici Ridley Scott nu voia sa aduca raspunsuri.

NU ai inteles; Rifa a adus o adus o teorie pentru film. Filmul nu este o realitate. NU a zis ca EXISTA asa ceva, si nu a zis ca sumerienii intr-adevar au fost slavii extraterestrilor.
Pentru o teorie valida, trebuie demonstrata. Rifa a adus o teorie in universul PROMETHEUS, filmul. Si de ce nu, in acel univers, teoria sa este valida. Si eu zic ca suna bine.

Era foarte simplu sa spui ca: am citit in "Filosofia si istoria religiilor", Mircea Itu. In capitolul religiile orientului mijlociu, exista un subcapitol numit religia mesopotamienilor.
Puteti citi Istoria Religiilor de Mircea Eliade. Asta voiam sa-mi spui, nu ca ai citit si atat. un exemplu.

"Tu ai avut nevoie de filmul ASTA ca sa iti pui intrebarile respective ? Unii nu si le pun deloc, sunt doar masini de imprastiat rahat."
Nu am avut nevoie de acest film, sa ma intreb.

P.S. **" Daca nici tu nu ai cunostinte generale atunci esti liber/a sa crezi ce teorii abereaza "rifa.
Dar tu ce sex crezi ca am eu? poate ca sunt Androginul, sau Androidul? ... Ma simt insultata, pentru ca nu stii cine este Aeryn Sun.

Last edited by Aeryn_Sun : 21 Jun 2012 at 09:00.
Aeryn_Sun is offline   Reply With Quote sendpm.gif