Thread: Prometheus
View Single Post
Old 19 Jun 2012, 14:26   #61
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Originally Posted by SaberRider:
Am plecat de la premiza ca urmatorul film il va completa perfect pe acesta si va prezenta o poveste interesanta si inteligenta per ansamblu.

Cum am zis, am motive serioase sa ma indoiesc totusi ca sequelul va transforma Prometeus in capodopera, iar de sine statator nu e mai nimic.

Exact, si eu sunt la fel de sceptic ca si tine, poate chiar un pic mai mult.

Acel sequel nu a fost confirmat precum nici faptul ca exista un scenariu. Scott si Lidelof au spus ca vor sa faca inca unul pentru ca stiu si ei cat de prost a iesit asta, iar daca ASTA e tot ce au putut sa faca atunci este penibil. Zvonul in ceea ce priveste sequelul a fost raspandit de studioul respectiv pentru ca sumerieni ca rifa sa mai spere ca mai poate iesi ceva si sa arate cum au inteles ei anumite smecherii si simboluri ( ) in acelasi timp avand mii de intrebari la care nu au raspuns.

Nu va iesi nimic pentru ca nu e nimic de iesit. Efectul acestui anunt ca balega asta va fi continuata nu face decat sa aduca in mediile de comunicare fanboi care nu pot sa adune 2 neuroni impreuna si inghit toate prostiile spuse de Scott si Lindelof pentru a isi vinde filmul. Daca nu ar fi anuntat ca ar mai fi un film de facut probabil ca toata lumea scuipa in Prometheus, cum de altfel merita, o mizerie de film.

Daca ar fi sa pariez, as paria ca urmatorul film din seria Alien nu va fi facut de Scott.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 19 Jun 2012 at 14:58.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif