View Single Post
Old 23 May 2012, 18:21   #1
weareready
Novice
 
weareready
 
Join Date: May 2012
Posts: 1
We Are Ready - serie TV facuta pentru vestici.

http://www.youtube.com/watch?v=N5sFoNzxp8k

Salut,

Sunt Florin Anghel si am nevoie de ajutorul vostru la un mod foarte simplu .

O mica introducere sa nu va plictisesc: am 4 scenarii scrise incepand cu 2008. Pana in 2008 am fost copywriter pe conturile Domo, European Drinks, Sensiblu si alte cateva timp de 4 ani, inainte de a ma apuca de scripturi. Am cochetat un pic si cu actoria, dar din intamplare.

Scrisul imi place si pe asta m-am concentrat. Acum in sfarsit imi co-produc singur debutul. Spun co-produc pentru ca o mare parte din bani vine din afara. Am ales documentar pentru ca este mai facil d.p.d.v. financiar.

Am scris doua lung metraje pana acum, alt documentar si doua scurt metraje. Pitbull alias Mihnea Columbeanu (daca mai este pe aici) mi-a citit vreo doua scenarii si din cate tin minte i-au placut.

Lucram la acest proiect, o serie de documentare TV sub titlul "We Are Ready".

Puteti vedea un "opening theme" PROMO AICI.

Bun, acum ca ati vazut cam cum sta treaba, o sa detaliez un pic mai jos:

- este facut din pasiune dar cu ajutorul profesionistilor si cand spun asta ma refer la: efecte video (adobe after effects), montaj (final cut), video (filmat HD in 1980 rezolutie).

Avem scriptul scris. Gasiti un scurt sinopsis pe pagina de facebook la rubrica ABOUT US.



Research-ul vine din pasiunea personala.
Avem si contactele necesare pentru interviu in cadrul universitatilor Oxford si Sorbona.

Daca si asta vi s-a parut interesant, urmeaza partea cea mai grea: AVEM NEVOIE DE AJUTORUL VOSTRU.

adica: daca vi se pare un proiect viabil, in sensul de cum arata, ce vrea sa spuna, s.a.m.d. este nevoie de PROMOVARE. Cu cat avem mai mult trafic pe pagina noastra din INDIEGOGO, cu atat mai mult castigam vizibilitate si implicit FINANTARE.

Dati mai departe oricui puteti voi . Prieteni, familie, facebook, mess, orice credeti de cuviinta.



Va spun sincer ca altfel nu se poate. In Romania nu e loc de finantare, nici de la CNC, nici de la HBO CONCURS SCENARII, nici de la case de film, sau potentiali sponsori sau orice. Nu vreau sa intru in polemici si nu o voi face garantat.

Am participat la concursul de scenarii de la Arad in 2011 cred sau 2010, care ulterior s-a anulat inainte de a inmana premiul castigatorului.

Fiecare e cu branza lui si asta este realitatea. Acest proiect va vedea lumina proiectorului fara doar si poate, chit ca o fac numai din ambitie.

Acestea fiind spuse, apreciez orice sfat, critica, injuratura sau ce vreti voi.

Poate chiar si CINEMAGIA ne ajuta cu vreo stire sau ceva de genul. Orice fel de trafic pe INDIEGOGO inseamna finantare pentru noi.

Multumesc,
Florin

Last edited by weareready : 23 May 2012 at 20:58.
weareready is offline   Reply With Quote sendpm.gif