View Single Post
Old 11 May 2012, 20:42   #27
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Presedintele:
Omul a spus: aia nu-i lucrarea mea!

Si cu toate astea a fost publicata si intr-o revista de specialitate a Universitatii din Craiova. Prea bate totul la ochi. Nu cred ca i-ar fi pus vreo cineva numele pe o lucrare de genul asta fara sa-si dea acordul. Se aduna toate prea tare si prea multe lucrari ca sa fie facaturi.

Originally Posted by Presedintele:
Sau il vrei pe Funebriu inapoi?

Chestia cu supravegherea video e poate cea mai buna masura luata pentru invatamantul romanesc. Oricat s-ar fi chinuit altii sa rezolve invatamantul prin alte metode tot dezinteresul pe baza de "lasa ca o sa copiez" e cea mai mare problema a elevului roman. Pana cand nu se rezolva cu adevarat problema copiatului nu faci elevul sa vrea sa fie interesat. Aia cu sa faci invatamantul in asa fel incat copilul sa invete din placere e basm pentru naivi, desi o fi valabila pentru o mana de oameni.

LE: Ce nu-mi place mie e ca guvernul asta deja a inceput tare rau. Multe numiri par a fi facute in graba, fara niste verificari a ministrilor, macar sa nu sufere imaginea lor din start. Cand stai atat timp in opozitie si dai din gura nu poti sa te prezinti in halul asta. As fi preferat sa mai lase putin guvernul Ungureanu, macar sa vedem daca e in stare de ceva, putea fi o modificare a modului de a se face politica in Romania, macar un pic, macar erau niste fete noi. USL-ul a adus pe jumatate aceleasi fete vechi din politica, iar cealalta jumatate sunt numiri de genul Dumitrescu, Mang, Constantin (nu stiu cat de capabil e, dar legatura cu Voiculescu nu-l recomanda), Diaconu (nu-mi place deloc de el, tot ce a facut in ultimii ani a fost sa dea din gura la TV). Mai sunt cativa pe care nu-i cunosc, oricum o sa le dau tuturor o sansa sa se dovedeasca, dar nu-mi place cum au inceput. Ramane de vazut. Oricum cu PSD-ul nu o sa pot vota niciodata, nu pana nu dispar fetele vechi din partid. Simt ca PNL e oarecum genul de partid pe care l-as sustine, dar, ca ideologie, PNL-ul de acum n-are nicio legatura cu ce trebui sa fie pe hartie. Nu-mi place sub nicio forma Antonescu, imi sunt mult mai putin antipatici multi din PSD, acolo parca mai vad oameni care nu bat constant campii. Si in PDL am multe antipatii si tare mi-e ca nici n-am sa votez de data asta, dar sa-i vad cum se prezinta in campanie.

Last edited by Liviu- : 11 May 2012 at 21:09.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif