View Single Post
Old 22 Mar 2012, 11:31   #236
Federico
Snob Elitist
 
Federico
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 1,579
Originally Posted by Windom:
primele 3
Ah, pentru putin...

Quote:
Cronenberg m-a şocat pur şi simplu cu look-ul ăla. Asemenea orgasm vizual n-am mai experimentat de la Barry Lyndon încoace...
Ah, deci tu tot de-asta. Tare. N-am citit mai nimic despre film (cu exceptia analizei nilesfiles - el l-a pus pe primul loc in topul sau la egalitate cu TOL si imediat deasupra lui Drive) dar nu mai auzisem pe nimeni sa ridice in slavi imaginea.
Si ce-i si mai interesant la performanta lui Cronenberg e ca la o privire superficiala, location-ul si natura povestii, n-ar pare cine stie ce ofertanta cu privire la spectacularismul privelistilor.

Quote:
P.S. Acum am observat numerele alandala. Sorry...
Stai linistit, si eu la fel.
(desi ma mirasem o secunda de subtirimea topului cand m-am uitat la nr-ul ultimei trepte)

PS: TTSS, daca l-ai vazut doar o data, tin sa-ti spun ca l-a mine a fost de nerecunoscut la urmatoarele 3 reluari. Prima oara nici macar nu mi-a placut extraordinar de mult. De fapt, cred ca mai mult l-am antipatizat. Dupa care, cu ocazia aparitiei recenziei entuziaste a lui Bordwell,i-am mai dat o sansa, si limpezirea plot-ului incredibil de eliptic si contorsionat a ajutat enorm. Acum e in fruntea podiumului la mine.
__________________
“The goddam movies. They can ruin you. I'm not kidding.”
Federico is offline   Reply With Quote sendpm.gif