Thread: Oscars 2012
View Single Post
Old 27 Feb 2012, 16:17   #218
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
A fost o gala cu multe surprize unele placute, altele neplacute. Am mizat la scenariu adaptat pe excelentul "Moneyball" care a fost lasat la o parte in favoarea "Descendentilor". Nu prea inteleg ce e asa special la acel scenariu, dar faptul e consumat.
Imi pare rau pentru Viola Davis (consider ca Streep a avut roluri mult mai bune in trecut pentru care merita sa fie premiata), "Tree Of Life" invins pe total nedrept de "Hugo".
Imi pare rau pentru "The Girl With The Dragon Tattoo" care nu a prins montaj si mixaj de sunet in favoarea aceluiasi Hugo (eu i-as fi dat doar pt. scenografie).
La fel, la efecte speciale eram indecis intre "Rise Of The Planet Of The Apes" sau "Real Steel", dar asta e.
Ma bucur pt. premiul la montaj acordat lui TGWTDT, Jean Dujardin, "The Artist" in general si "A Separation".
Gala in general mi s-a parut asa si asa cu momente funny, dar si plictisitoare, pauzele ma exasperau la culme, Cirque Du Soleil au fost fantastici (eu le-as fi dat un Oscar), iar momentul In Memoriam extrem de emotionant.
Billy Crystal a fost ok, dar nu ca pe vremuri. In orice caz, mult mai bine ca anul trecut.
Am nimerit 15 din 24, deci banuiesc ca ar trebui sa ii felicit pe castigatori si sa ma orientez mai bine la anul.
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif