View Single Post
Old 12 Jan 2012, 22:32   #4102
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by anaemona:
Originally Posted by buticut:
E simplu: John + ny.

http://www.youtube.com/watch?v=2UbtcmjfKa8


Ultimul meu film e Carnage, dar n-am nimic de spus despre el, nu m-a atins in nici un fel. Actorii interpreteaza impecabil dar dupa mine nu au ce. E un motiv pentru care exista teatru si exista film, in fine, nu pricep eu poate ce arta e aia sa filmezi intr-o singura camera si apoi sa montezi. Mi-am amintit ca si Chamb mi-a spus ca-s insensibila asa ca nu ma mir.

Peng .
Cred ca filmele 'de camera' functioneaza cel mai bine atunci cand se sugereaza ca 'afara' se intampla ceva groaznic/de proportii colosale, fiindca se poate intrebuinta foarte bine puterea sugestiei, prin faptul ca vezi o tragedie din prisma unui microcosmos, imaginandu-ti doar ce se intampla afara sau auzind sunete, fara a vedea nimic. Mie mi-a placut Carnage mai mult decat ti-a placut tie , desi e un film care putea fi regizat cam de oricine, nu prea gasesti in el trademarks-urile lui Polanski. Oricum e un experiment interesant, chiar daca e evidenta provenienta lui dintr-un alt mediu. Asa e si cu artele astea, la fel cum ce da bine in carte poate fi nepotrivit intr-un film, asa si ce se potriveste pe o scena poate sa nu aiba acelasi efect intr-o pelicula.

Madalina, you must be new here . E un obicei de-al meu sa intervin cand cineva ii poceste numele. Daca nu esti sigura de numele lui, mai bine nu-l scrii sau bagi repede un Google, ca te corecteaza el. Nu inteleg ce vina are el cu mediatizarea personajelor - datorita oamenilor en masse se mediatizeaza, nu datorita unei singure persoane. Ar fi culmea sa-i bagam de vina faptul ca e prea bun si ca de asta lumea il vorbeste. Nu inteleg nici cum poate cineva care in general sta departe de paparazzi sa se dea in spectacol. A avut si el vreo 3 'incidente' anul trecut, ceea ce pentru multe vedete e media pe luna. Subiect inchis, ca o dam prea tare in off topic.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif