View Single Post
Old 12 Jan 2012, 21:53   #4101
MadalinaGabriela
Junior
 
MadalinaGabriela
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 36
Originally Posted by buticut:
The Girl with the Dragon Tattoo - awesome!
Fascinant, intens si bine jucat. In sfarsit Fincher a facut un film care sa ma lase pe deplin satisfacuta, ca de la Zodiac incoace mi se parea ca tot in jos merge. Principala mea problema cu el era ca desi executia filmelor era splendida, ma lasau rece, nereusind sa ma conectez cu vreun personaj. Nu si in cazul asta, cu toata 'antisocialitatea' ei, Lisbeth won me over <3. Coloana sonora si imaginea sunt A+!

And for the love of God....

It's JOHNNY DEPP
J-O-H-N-N-Y-D-E-P-P
Johnny Depp
JOHNNY DEPP

Ok, acum parca exagerezi, sa stii ca realizez si eu cand gresesc, imi pare rau ca i-am cam pocit numele bietului om, dar nu prea ma intereseaza de persoana lui, in orice caz macar sa-i retin numele. Si nu il suport pe Johnny Depp pentru un motiv cam superficial: imi este antipatica figura lui. Nu ii apreciez nici jocul actoricesc in general, mi se pare ca a fost prea mediatizat personajul din Piratii.. aa si nu in ultimul rand, se cam da in spectacol.

Scuze pentru off topic, revin acum.
Am vazut ieri vreo patru filme:
Carnage
Un film.. simpatic, nu e prost dar nici bun. poate plotul nu avea destul potential, umor de calitate, actori foarte buni insa.. nu am nimic in legatura cu asemenarea filmului cu o piesa de teatru dar pur si simplu actori nu pot face totul.
6/10
Le concert
Un film memorabil, foarte frumos construit, muzica foarte buna si are cateva momente foarte savuroase pline de haz. M-au deranjat insa unele clisee si un picut finalul, parca prea prea perefctiunea muzicala fara nici o repetitie.
9/10
Cheri
Destul de bun, dar cam atat..
Water for elephants
Aveam asteptari poate prea mari pentru un film care s-a dovedit a fi mediocru. Pattinson a jucat acceptabil, insa parca mai bine la intruchipat pe Dali. Sunt inca de parere ca nu e un actor prost, insa a ajuns sa-l dezavantajeze legatura cu Twilight.
7/10

Last edited by MadalinaGabriela : 12 Jan 2012 at 21:56.
MadalinaGabriela is offline   Reply With Quote sendpm.gif