Thread: Asia extrema
View Single Post
Old 29 Dec 2011, 23:45   #228
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Cure e mai vechi, acolo sunt doar filme din deceniul trecut. Apropo de asta, chiar aseara l-am vazut... si e unul din cele mai creepy filme peste care am dat. Excelenta atmosfera.

Mercutio, A tale of two sisters nu contine foarte multe imagini oripilante, chiar daca s-a intamplat sa dai tu peste una din ele. E doar marketing. Filmul e mult mai mult decat un simplu horror, din punctul meu de vedere e cel mai bine pus la punct horror pe care l-am vazut (in ceea ce priveste relevanta scenelor si a modului in care se imbina ele... dar asta daca il privesti cu atentie). De altfel e si horror-ul meu favorit, nu e neaparat cel cu atmosfera cea mai buna, dar cred ca e cel mai complex si cel mai bine realizat.

@Kriss - Incearca-l. S-ar putea sa nu-ti placa toate segmentele sau cu siguranta o sa-ti placa inegal, dar, din punctul meu de vedere, merita. Ai sa vezi un Miike mai putin pus pe sotii aici din cate tin eu minte. Park e la un nivel mai slabut fata de ce face el de obicei, dar tot e interesant. Celalalt nu mi-a placut foarte mult, poate vizionarea filmului intreg ar fi ajutat mai mult.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif