View Single Post
Old 18 Dec 2011, 00:14   #17
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by Liviu-:
Tu chiar nu-ti dai seama cat de idiot esti? E si mai penibil atunci cand pui imaginile alea. Ti-am raspuns la toate intrebarile si tu niciodata nu mi-ai raspuns mai departe. Motivul e clar, pentru ca esti total pe dinafara, dar de ce anume tot continui din imbecilitate in imbecilitate e o mare enigma.

Si ca idee, eu sigur o sa intru in contact cu persoane infectate HIV in viata asta, o sa am contact fizic cu ele si o sa le tratez. Mie nu mi-e frica, tu ce tot te caci pe tine de frica si paranoia?

Pai ba, daca citeai bine posturile mele inainte sa te spargi in figuri cu exemple si statistici si virusologie fara sa-ti fi cerut nimeni, vedeai ca nu ma referam la izolarea sau demonizarea oamenilor cu HIV, ci doar legi speciale menite sa le stabileasca niste drepturi. Ptr ca asa cum spunea si twinsen, oricat incerci sa vezi latura pozitiva, trebuie sa fii cretin sa nu observi si pericolul. Omul in sine este foarte imprevizibil si periculos, daca ii mai dai si in sange o arma letala, apare pandemia. Daca eu am vazut cu ochii mei un exemplu de femeie infectata care o durea in cur de sanatatea altora si le facea manichiura cu ustensilele ei nesterilizate, ce plm incerci tu sa ma convingi pe mine contrariul.

Din partea mea poti lucra cat vrei cu bolnavi de hiv, da sa vezi ce o sa te caci tu pe tine cand ti-o veni un pacient cu hiv agresiv drogat cu vena sparta, sa-l pansezi.

*your argument is again, invalid*
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif