View Single Post
Old 17 Dec 2011, 20:28   #8
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by cristi88:
p.s HIV este virusul, SIDA este boala ! ( adica virusul declansat ) daca tot te contrazici aiurea

HIV este Human Immunodeficiency Virus
AIDS (SIDA) e Acquired Immunodeficiency Syndrome care poate fi cauzat de alte infectii decit HIV.

Sint foarte multe ramificatii de HIV si doar una din ramificatii e foarte grava. Doar ca sa ai niste statistici, in America timp de 20 de ani, in perioada in care HIV a inflorit (1981-1998) au murit 14 milioane de oameni de boli de inima, 9 milioane de cancer si doar 400000 de AIDS.

Chestia asta cu purtatorul vrea sa-i infecteze si pe altii nu cred ca e foarte raspindita si daca se raspindeste e din cauza mentalitatii pe care o au oamenii fata de cei diagnosticati. Crezi ca le face bine ura si marginalizarea asta generala? Eu cred ca nu, din contra. Poate daca ar fi priviti ca persoane normale nu ar ajunge niciodata sa se gindeasca sa le dea si altora virusul.

Stiu ca pare poveste, dar se si vindeca SIDA. Cred ca se vindeca si pe cai medicale dar si pe cai mai putin traditionale, spirituale sa le spunem. Neincrederea in oamenii cu SIDA de fapt nu e decit neincredere in tine (la modul general, nu ma refer la cristi88 in special).
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif