View Single Post
Old 25 Nov 2011, 23:41   #293
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by cristi88:
Aia care maninca caini sunt asiaticii ( cu exceptie japonezii ) chinezii de fel si coreeni sunt foarte realmente prosti. Din cauza asta sunt considerati inferiori de catre japonezi.

Asa ca incetati cu aberatii de genul '''daca porcul poate fi omorat atunci dc nu poate fi si cainele'' ca daca v-ati intoarce in trecut cu astfel de afirmatii ati primii palme peste bot de la oamenii mai ''primitivi''

Si eu care credeam ca tine de cultura lor culinara. Pe acelasi sistem, noi, europenii, suntem niste retardati si jumatate pentru mai bine de un miliard de oameni, ma refer aici la indieni, pentru care vaca e sacra si noi o bagam in shaorma.

Eu nu vreau sa te trimit in trecut, recunosc... nici nu pot. In schimb, te trimit in prezentul Indiei ca sa tai o vaca si sa o mananci. Ce zici, dupa un miliard si ceva de palme te intorci cu aceleasi afirmatii?

Originally Posted by cristi88:
La mine in zona sunt foarte multi caini maidanezi, fiecare haita la un bloc. Stau intr-o zona foarte ''multiculturala'' si fara cainii care latra la orice miscare jumatate din masinile de la bloc ar ramane pe ''butuci'' intr-o singura noapte. Am cunoscut si eu oameni muscati nasol de caini si sincer o meritau. Am fost incercuit intr-o zi de o haita si l-am chemat pe fiecare in parte sa-l mangai. Veneau saracii sa fie mangaiati ca si cum nu au simtit niciodata compasiune.

Din vastele si profundele mele cercetari foarte stiintifice, am descoperit urmatorul lucru: cainii deosebesc hotul de un banal strain care trece prin zona. Stiu stiu, a fost ca un soc si pentru mine.

Vai, ce dragut! Dar daca eu nu vreau sa ii mangai? Am mainile ocupate, pune ca vorbesc despre floarea soarelui la doua telefoane in acelasi timp. Ce fac? E cam nasoala treaba acum. Dar daca cineva are ambele maini in ghips, de la degete pana la umar. Iara e cam nasol. Revin la ideea initiala si cea mai importanta: Dar daca eu nu vreau sa managai cainele, chiar trebuie sa fiu muscat pentru treaba asta?

Originally Posted by FreakDoll:
Zi "zau"! De ce nu s-a facut atata caz cand un copil a fost sfasiat de un caine tinut in curte? Eu daca as avea un copil, l-as supraveghea non-stop si nu l-as lasa singur, la varsta de 3 ani, intr-o zona plina de maidanezi flamanzi si maltratati.
Originally Posted by anaemona:
Am avut si eu citeva intilniri cu ciini mai fiorosi si recunosc ca mi-a fost frica, odata eram singura, nimeni in zona, un ciine foarte agresiv, dar eu eram cea care intrasem pe teritoriul lui, nu el pe al meu, in final m-a lasat in pace. Eu stiu o singura persoana muscata de un ciine de pe strada, copilul meu cind avea doi ani si jumate, dar catelul era schiop, batut de oameni probabil, a sarit de sub o masina si s-a repezit la cel mai mic si mai la indemina om in cale.

De cand pana cand teritoriul cainilor e orasul? Si-au cumparat strada? Stau cu chirie pe trotuar? Ultima oara cand am verificat, asta cu casele, parcurile, strazile, tramvaiele, orasul era pentru oameni. Sa inteleg ca nu mai e asa? Au invatat caini sa mearga cu liftul si sa conduca masini?
"Ca e teritoriul lor, l-au marcat." Ce-ar trebui sa fac in cazul de fata? Sa mi-l marchez si eu, sa invat arta pisatului din mers?

Originally Posted by anaemona:
In schimb stiu multe cazuri de ciini de curte care au sarit la cunostinte de-ale stapinilor, cu aia ce sa facem?

Pedepsim stapanul, poate chiar si cainele.



Si-a dat si danonino cu parerea. Te trimit in india unde vaca e sfanta, pe langa sobolan, pe langa balegar, pe langa urina unora care sa dau ''sfinti'', pe langa par. Kkt, aproape totul e sfant in india, inclusiv malformatiile genetice. Daca se naste unu cu 2 capete si 4 picioare acolo e sfant. Foarte avansat popor nu ? Atat de avansat incat sunt rude cu tiganii. ntz

Daca aveai copilarie la tara ( ca orice copil normal) iti dadeai seama de cainele din curte care deosebeste strainu de hot. Si chiar daca nu deosebeste, macar latra, spre deosebire de roman care duce privirea in pamant cand vede pe unu buzunarit in troleu.

Astept cu nerabdare carcoteala ta de wannabe

Last edited by cristi88 : 25 Nov 2011 at 23:44.
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif