View Single Post
Old 23 Nov 2011, 23:10   #260
cristi88
Senior
 
cristi88
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 105
Originally Posted by Twinsen:
Fata mea, spitalul public din orasul unde locuiesc are datorii de milioane de dolari. Nu sunt bani pentru medicamente sau echipamente medicale. Si criza de fonduri e in tot sistemul medical, nu doar in orasul meu.

Acum eu te intreb, din banii de la stat luam medicamente pentru oameni (adica tu sau parintii tai sau fetita de 5 ani din vecini) ori facem un adapost pentru caini? E o intrebare foarte serioasa, nu un trolling.

Altu care a gasit solutia ca solutie la bugetul de stat eliminarea adaposturilor de caini

Bai, ar trebui sa stii ca primaria plina de intelegere si onestie pentru bolnavi si suferinzi, inainte sa dea bani pentru scoli si spitale , isi trag ei cam 70% asa, din care o parte se duc la partid, o parte la consilieri si ce mai ramane la primari. In timp ce tu te rostogolesti de grija altuia din spitale, un nene primar se plimba prin Viena, Brazilia, Bora Bora. Apoi apare pe post si spune ''nu sunt bani domne ! '' si fraierii pun botu...

Pe aia de la putere pe care tu ii judeci ca dau bani pentru adaposturi, in realitate nu ii intereseaza nici de tine, nici de fetita de 5 ani, nici de caini. Pana in 2008 au fost bani cat sa se rezolve o mare parte din problemele din tara asta.

Cand n-au mai fost, au dat vina pe caini, lol
cristi88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif