View Single Post
Old 12 Sep 2011, 18:29   #2002
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Liviu-:
Nu vreau sa fiu carcotas, dar cine? Eu n-am auzit de Andy Whitfield. Cand am vazut stirea cu a murit Spartacus m-am gandit instant la Kirk Douglas si mi-a parut foarte rau, pana am rascolit putin net-ul ca sa aflu ca era vorba despre un necunoscut. O fi avand el meritele lui si e pacat ca a murit atat de tanar, dar sa nu exageram.

Acelasi lucru l-am crezut si eu .Ma si gindeam ca s-a dus mosu'pe copca dar inca se tine bine.Mi-am amintit ca am citit ''Banii '' cartea scrisa de Martin Amis in 1984 . Amis asta a cochetat si el cu lumea filmului si a turnat un sf numit ''Saturn 3 '' in care a jucat si Kirk Douglas. In carte ,Amis face o bascalia totala de K.Douglas ,un bosorog care cere sa-i aduca aia gagici cu avionul in timpul filmarilor .Un scenarist se razbuna si schimba rolul lui Douglas in asa fel incat acesta sa ajunga din gigolo ,un bosorog impotent batut mar de o gagica pentru ca n-a putut sa faca sex cu ea .Pasajul e mortal :'' nu era vorba sa si-o scoale ,nici macar nu si-o mai gasea cind se uita in chiloti....... ''
De fiecare data cind citesc ceva despre Kirk Douglas ma duce gindul la bataia pe care i-o aplica panarama aia in cartea lui Amis.

http://www.youtube.com/watch?v=NENxIu02bvg

Last edited by bremen1980 : 16 Apr 2013 at 18:18.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif